פורסם ב- כתיבת תגובה

מהו תכנון הכנסה וכיצד הוא קשור לשיווק?

מהו תכנון הכנסה וכיצד הוא קשור לשיווק?


כשאני אומר לבעל עסק שרוצה לטפל בשיווק, שקודם כל צריך לראות תמונה ברורה של ההכנסות וההוצאות שלו, הוא בדרך כלל לא מבין את הקשר. רק כאשר מבינים מהו תכנון הכנסה, התמונה מתבהרת, ואפשר לעשות את הצעדים הנכונים.

אמיר פנה אלי כדי שאעזור לו בשיווק. אמרתי לו שאשמח, אך כדי שנעשה זאת בצורה מקצועית ויעילה,  אני מבקש קודם כל את דוחות ההוצאות וההכנסות שלו. הוא הסתכל עלי כאילו התבלבלתי, ואמר שהוא רוצה לטפל בשיווק ולא בפיננסים. אז הסברתי לו את הרעיון והמבנה של תכנון הכנסה.

בסופו של דבר אנחנו רוצים לשלוט על כל מרכיבי העסק, כך שניתן שירות ומוצר מצוין שיגרום ללקוחות להיות מרוצים מאוד, ובתמורה לכך לקבל תשלום הוגן שיאפשר הישרדות טובה לעסק.

אז איך מתכננים זאת? משתמשים בכלי שנקרא "תכנון פיננסי". לתכנון פיננסי יש 15 שלבים. כולם חשובים אך בשלב הראשון יש לוודא מהו סכום ההכנסה הדרוש כדי לעמוד בכל ההוצאות בתוספת רזרבות. 
כשאני אומר כל ההצאות, אני מתכוון כל ההוצאות, כולל מיסים, תקורות, משכורות, ולא לשכוח, תשלום לבעלים ולמנכ"ל ולקופת החסכון של החברה.

רק כשיש לנו את הסכום המדויק שאנו מצפים להכניס, אפשר לבצע את תכנון ההכנסה.
תכנון ההכנסה מבוצע בארבעה שלבים, ופה הקשר בין ההכנסה לשיווק. כשידוע לנו מהו סכום המכירות הנחוץ, אנו יכולים לתכנן את השיווק והפרסום הנחוצים. צריך תמיד לזכור שהערכה נכונה של מאמץ, תאפשר להגיע ליעד הרצוי. אז אם אתה מכוון להכנסה גבוהה, כדאי מאוד שתשקיע בשיווק ובפרסום. גם השקעה כספית וגם השקעה בתכנונו ובהכנתו. 

שלב נוסף ולא פחות חשוב בתכנון הכנסה, הוא תכנון אספקת השירות. אם בעיקר נמכור, ולא נוודא שמתבצעת אספקה של השירות, לעולם לא נמריא לרמות הכנסה גבוהות יותר. אתם שואלים למה?

אתן כמה סיבות עיקריות:

א. לקוחות לא יסיימו את המוצר או השירות שקנו ולכן לא יקנו שוב.

ב. לא יהיו מספיק לקוחות מרוצים שקיבלו את המוצר או השירות והמליצו למכריהם לרוץ ולרכוש אותו.

ג. מספר גדול של לקוחות מרוצים, מגביר מאוד את המוטיבציה למכור עוד ועוד.

אז זכור, קודם כל עליך לקבוע את סכום המכירות הרצוי והנחוץ. לפי זה, עליך לקבוע את מכסת המכירות. לאחר מכן תכנן את השיווק והקידום שיאפשרו את יעדי המכירה שהצבת. וכמובן לא לשכוח בסופו של דבר לספק את השירות כך שיהיו לך המוני לקוחות מרוצים שיקנו שוב ושוב ויפנו אליך לקוחות חדשים.

בהצלחה

עפר פלאוט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *