פורסם ב- כתיבת תגובה

שלושת הצעדים לניהול פיננסי נכון

לא תמיד ההוצאות גדולות מההכנסות בגלל חוסר אמיתי בכסף.ככל שתגדיל את הידע והאחריות שלך בכל מה שקשור בזרימת הכספים, כך תשלוט יותר בהכנסות וברווחים.

ישנן שלוש סיבות עיקריות לחוסר שליטה פיננסי:

·       סיבה ראשונה:  לא יודעים כמה באמת נכנס.

·       הסיבה השניה:  לא יודעים כמה באמת צריך לצאת.

·       הסיבה השלישית:  אין שיטה ששומרת בצורה קפדנית שההוצאות יהיו נמוכות מההכנסות,
שתכריח את המערכת למצוא כל פינה אפשרית של חוסר יעילות ולשפר אותה
.

עבדתי עם קבלן בניין שבכל חודש היה מופתע מהצ'ק השמן של 6 או 7 ספרות, שהוא משלם לספק הבטון. כל אחד מ 12 מנהלי העבודה שלו, היה יכול להזמין סחורות ושירותים ללא תאום. פתרנו את הבעיה באמצאות שיטת רכש פשוטה וחכמה שסיפקה שליטה בזמן אמת.

כבר ראיתי שיטות רבות לספור ולחשב "הכנסות". יש כאלה שסופרים חשבוניות. יש כאלה שסופרים קבלות. ויש כאלה שסופרים את השקים הדחויים בקופה. אך אף אחת מהספירות הללו לא אומרת כמה כסף נזיל באמת יש לך לעבוד איתו. אף אחד לא יכול לשלם משכורת או לבצע תכנון אסטרטגי ופיננסי בטוח עם כסף שאולי יגיע אלינו יום אחד או שעדיין בדרכו אל החברה. וכאשר זה המצב מגדילים את מסגרות האשראי ואם גם זה נגמר, פותחים עוד חשבון בנק והניהול מסתבך.

 

אם מדי פעם מפתיע אותך תשלום ישן שלא לקחת בחשבון, או רכישה שלא היית מודע אליה למעשה זה סימן שאין לך דרך אמיתית לדעת כמה באמת אתה מוציא. וגם אין שליטה מלאה על ההוצאות. גם אם יש לך חודש עם הכנסות גדולות יותר, עדיין חלק מההכנסות נאכל על ידי התחייבויות לתשלום מהעבר שבדיוק הגיע מועד הפירעון שלהם.  בכל מקרה, אם אתה רוצה להישאר עם כסף ביד ולשמור על היכולת לעמוד בתשלומים עליך להוציא פחות ממה שאתה מכניס. מקצוען אמיתי יודע כמה באמת יש לו בכל רגע נתון.
בהתאם לגודל העסק, עליך לשבת אחת לחודש ולערוך תיכנון פיננסי מוקפד שיכלול בתוכו נתוני אמת על הכנסות והוצאות ממשיות. ולאחר מכן לבדוק פעם בשבוע שאתה פועל על פי התכנון ואם יש שינויים להגיב אליהם בהתאמה.

 

אחת הפעולות הראשונות שאנו עושים ביעוץ עיסקי, היא חישוב מדויק של ההוצאות וההכנסות ועריכת תכנון פיננסי השומר את ההוצאות קטנות מההכנסות. דבר איתי ונראה כיצד לשפר את התכנון הפיננסי אצלך בעסק, כדי להבטיח הכנסות שגדולות מההוצאות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *