פורסם ב- 2 תגובות

מהי השגיאה העיקרית בניהול פיננסי

כשחסר כסף, הנטיה הראשונית היא לחסוך, לקצץ, להשיג כסף מהבנק. זו השגיאה העיקרית במצב של לחץ פיננסי

תמיד יהיו לך צרות עם כסף אם לא תעשה שום כסף. או מדויק יותר, עליך לעשות ה-מ-ו-ן כסף. אך רוב בעלי העסק מגיעים בקושי להגדרה של מעט מדי כסף. משלמים לעובדים, לספקים, על חומרי גלם, על זמן שלפעמים מנוצל בחוסר יעילות, לרשויות המיסים ולרואה החשבון ולהם נשאר דוח רווח והפסד המראה שורת רווח  על הנייר, אך בחשבון הבנק יתרת כסף א י ן.

הסיבה העיקרית: בעל העסק אינו יודע מה באמת קובע את פוטנציאל ההכנסה שלו וגם לא איך משיגים אותו בצורה עקבית. אנשי כספים יודעים לעבוד עם כסף לרוב לא מלמדים אותם ליצור הכנסות ולמכור יותר. הם מאמינים ש"זו עבודה של מישהו אחר בארגון. לא שלהם." גרוע מכך, אנשי כספים, נוטים לעשות את סדר הפעולות ההפוך בשעת לחץ ומנסים לחסוך בתור הפעולה הראשונה. וכך במקום להתרחב הפעולות מובילות להתכווצות ולמעמד של החברה ללא יכולת להשיג בחזרה את מעמדה הקודם. בעל העסק שמאמין שכמות הכסף הקיימת בשוק מוגבלת או שההכנסות נקבעות על ידי הלקוחות שהחליטו בדיוק היום לקנות פחות, על ידי המתחרים שרוכשים בזול מארץ רחוקה, או על ידי הספקים שמעלים מחירים, או על ידי כמות המלאי הקיים, על ידי מצב השוק או על ידי מה שכתוב בעיתון, הפסיד במשחק ולא יוכל לעשות המון כסף כמו שהוא באמת יכול וצריך.

למה להמתין שמנהל הבנק יתקשר אליך? פשוט עשה המון כסף, וגם אם יתרחשו שגיאות פיננסיות או עסקיות או אפילו אסון לא עלינו, עדיין יהיה לך מספיק כסף להתמודד עם כל מצב כזה. שמעתי כבר אינספור סיבות מדוע ההכנסה כפי שהיא יכולה להיות. אך נדיר יותר ראיתי בעיני מישהו שפועל לפי העיקרון של מה קובע באמת את פוטנציאל ההכנסה שלו, ויודע ומיישם באמת את כל 5 הנתונים החיוניים של איך עושים ה-מ-ו-ן כסף.

החברות היציבות והטובות ביותר בעולם, מיישמות את הנקודות הללו ללא הרף ובנחישות. זו הסיבה מדוע בתכנית שלי הגדלת רווחים באמצעות תכנון פיננסי נכון, הנושא הראשון שאנו עוברים עליו ומקדישים לו את הזמן הראוי הוא מה באמת קובע את פוטנציאל ההכנסה ומהן 5 הנקודות החיוניות של איך עושים המון כסף ואיך גורמים לעסק שלך לדחוף ולייצר הרבה יותר הכנסות ממה שנדמה לך שאפשר כרגע.
בהצלחה!

עפר פלאוט

 

 

2 מחשבות על “מהי השגיאה העיקרית בניהול פיננסי

  1. אבקש ליצור איתי קשר יוסי 054-3200296

    1. שמחתי לדבר איתך וליצור שיתוף פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *